O nás

  1. Úvod
  2. /
  3. O nás

História

Zakladateľ a majiteľ firmy SILVEEX, Ing. Milan Šušlík, sa začal touto problematikou živiť už v polovici roku 1970. Postupne sa zdokonaloval a vyštudoval TU VŠLD LF vo Zvolene a neskôr, Mendelovú univerzitu VŠZ v Brne. Počas štúdia sa zdokonalil vo všeobecnej a odbornej botanike, dendrológii, lesníckej typológii, geológii, pedológii, klimatológii, emtomológii a zoológii, ochrane prírody a krajinárstva. Štúdium si doplnil o svetové lesníctvo a záhradníctvo a získal dostatočné množstvo odborných informácii a praktických skúseností.

 

Pracoval v lesníckej prevádzke, tiež v oblasti semenárstva, šľachtenia lesných drevín. Aktívne sa podieľal pri zakladaní veľkoškôlky s predpokladanou ročnou produkciou 15 mil. sadeníc.

 

Postupom času si založil vlastnú malú rodinnú firmu, ktorá funguje do dnešnej doby.

 

 

O firme

Naša firma Ing. Milan Šušlík – SILVEEX -Š, vznikla v marci roku 1990. Sídli v Liptovskom Petre č. 254, svoju výrobnú činnosť vykonáva na ploche 2 ha v dedinke Vavrišovo pri kostole, približne 4 km od Liptovského Hrádku a asi 1 km od diaľnice D1, smer Podbanské. Nachádza sa v nadmorskej výške 700 m n. m.

 

Ponúkame komplexné služby v oblasti záhradníctva a pestovania rastlín. Hlavná činnosť firmy spočíva vo vlastnom zbere semien, okrasných a pôvodných slovenských drevín ich spracovaní a výseve, v pestovaní semenáčikov, sadeníc a odrastkov. Vo svojom výrobnom programe sa okrem toho zaoberá výrobou a predajom skalničiek, trvaliek, zakladaniu trávnikov, mobilnou zeleňou a architektúrou zelene. Ďalej ponúka návrh, údržbu a servis zelene, arboristiku, bonsaje, ovocné a úžitkové dreviny, mulčovaciu kôru a substráty.

 

V neposlednom rade sa naša firma venuje záhradnej architektúre – priamo projektovou činnosťou, od poradenstva, cez realizáciu – výsadbu, až po servis – údržbu a ošetrovanie zelene rodinných domov, firiem či obecnej a urbanistickej výsadby.